W dniu 16 listopada 2017r. nasze uczennice z kierunku Technik Usług Kosmetycznych miały okazję zapoznać się z najnowszymi zabiegami na twarz firmy „Apis”. Profesjonalny wykład oraz pokaz poprowadziła Pani Kamila Skoczek, której serdecznie dziękujemy.
Szkolenie „Jak opiekować się osobą przewlekle chorą”
Zapraszamy na szkolenie „Jak opiekować się osobą przewlekle chorą”, które odbędzie się w dniu
7 listopada 2017r. o godz. 15:00.
Organizatorami szkolenia są:
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu,
- Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Koło Terenowe przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu,
- Firma Medyczna „Seni”
Serdecznie zapraszamy
Kurs wizażu
W roku szkolnym 2017/2018 organizujemy Kurs wizażu dla uczniów naszej szkoły.
W czasie zajęć będzie możliwość wykonywania makijaży współczesnych, poznania podstaw teorii koloru i analizy kolorystycznej, sylwetek i stylów oraz ogólnych zasad kreowania wizerunku.
Osoby chętne mogą zapisywać się w sekretariacie lub u nauczycieli uczących na kierunku
technik usług kosmetycznych.
Serdecznie zapraszamy!
Konkurs wiedzy o „Weselu” S. Wyspiańskiego
Biblioteka szkolna dla uczniów szkoły organizuje konkurs wiedzy o „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego, który odbędzie się w dniu 9 października 2017. o godz. 9:00 w sali nr 5.
Na laureatów konkursu czekają „interesujące” nagrody.
Serdecznie zapraszamy
Makijażowe wariacje naszych kosmetyczek
Koniec maja to piękny czas – słońce, zieleń i kwiaty – to widoki cieszące nasze oczy. W tej właśnie scenerii uczennice kierunku technik usług kosmetycznych miały wykonaną sesję zdjęciową, na której prezentowały zaliczeniowe makijaże.
Zadanie nie było łatwe – należało przygotować nie tylko profesjonalny makijaż, lecz również fryzurę oraz strój. Wszystko musiało być dobrane do typu urody modelki i podkreślać walory jej urody.
Metamorfozy były bardzo twórcze, uczennice wykazały się pomysłowością i kreatywnością.
Dominowały fryzury wieczorowe, pojawiły się też stylizacje w stylu boho oraz pin-up, dopełnieniem stylizacji były chusty oraz kwiaty we włosach.
Nasze zdolne kosmetyczki spisały się na medal i zdały celująco!
Nasze uczennice finalistkami III Ogólnopolskiego Turnieju Kosmetycznego
III Ogólnopolski Turniej Kosmetyczny pod hasłem „Uroda w mieście muzyki i organów” odbył się 11 maja 2017r. w Katowicach.
Uczennice naszej szkoły startujące drużynowo – Ewelina Bańczyk i Natalia Kupka – dostały się do ścisłego finału i zajęły III miejsce.
Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. Wszystkie konkurencje były nadzorowane przez egzaminatorów, zatem trzeba było wykazać się dużą wiedzą z zakresu teorii kosmetyki oraz zadań manualnych.
Konkurencje były następujące:
- wypełnienie testu złożonego z 40 pytań
- wykonanie henny rzęs i brwi oraz wyregulowanie łuku brwiowego na losowo wybranej modelce
- wykonanie profesjonalnego makijażu ślubnego na losowo wybranej modelce
- napisanie projektu obejmującego zabiegi kosmetyczne twarzy z zastosowaniem urządzeń fizykalnych. Emocji było co niemiara, nasze uczennice w pocie czoła wykonywały przydzielone im zadania, poziom był wysoki, należało wykazać się pełnym profesjonalizmem zarówno w kontakcie z klientem, jak i w czynnościach praktycznych. Ewelina i Natalia stanęły na wysokości zadania, świetnie sobie poradziły, a nagrodą za ich trud i wysiłek jest III miejsce w tym ogólnopolskim turnieju.
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zaproszenie na konkurs „Jeden z dziesięciu”
Biblioteka szkolna w czwartek 25 maja 2017r. o godz. 10.00 w sali nr 5 organizuje dla uczniów szkoły konkurs „Jeden z dziesięciu”. Do konkursu przystąpi po 2 uczniów z danej klasy.
Na laureatów konkursu czekają „interesujące” nagrody.
Zapraszamy
Raciborskie Dni Urody
Raciborskie Dni Urody
W miniony poniedziałek tj. 3 kwietnia nasze Centrum organizowało Raciborskie Dni Urody, wydarzenie odbyło się w przepięknej scenerii Zamku Piastowskiego w Raciborzu, impreza była skierowana do mieszkańców powiatu raciborskiego i okolic.
Podczas akcji można było skorzystać z doradztwa w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych
i upiększających, wziąć udział w pokazach profesjonalnych zabiegów oraz posłuchać wykładów
z zakresu kosmetologii.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabiegi na twarz z profesjonalną aparaturą tj.: mikrodermabrazja diamentowa, peeling kawitacyjny, fale radiowe, żelazko przeciwzmarszczkowe czy sonoforeza.
Kosmetyczki wykonywały też manualny masaż twarzy, hennę brwi i rzęs z regulacją oraz nakładały maski algowe i kremowe.
Wiele osób skorzystało z zabiegów upiększających – nasze wizażystki tworzyły makijaże okolicznościowe dopasowane do typu urody, manikiurzystki zaś wykonywały zabiegi pielęgnacyjne i upiększające dłoni tj.: masaż dłoni z parafiną, manicure hybrydowy czy lakierownie paznokci.
Podczas Raciborskich Dni Urody każdy znalazł coś dla siebie – spragnieni relaksu i odprężenia mogli skorzystać z profesjonalnego masażu ciała, osoby zainteresowane szeroko pojętą profilaktyką korzystali z komputerowego badania wzroku oraz konsultowali się z trychologiem – specjalistą zajmującym się skórą głowy i włosów.
Raciborskie Dni Urody to również ciekawe wykłady kosmetologiczne oraz pokazy innowacyjnych zabiegów, które przeprowadzane były następująco:
- „Prezentacja i zastosowanie kwasów medycznych i kosmetycznych” – Katarzyna Pikulik – szkoleniowiec Kosmetyki Profesjonalnej i Medycyny Estetycznej „Monimar”
- „Trychologia w teorii i praktyce” – Agata Forreiter z Salonu urody „Gabriel”
- „Trendy w makijażu permamentnym” – Żaneta Radecka w-ce mistrzyni Polski w makijażu permamentnym z salonu Organika Cosmetology & Permanent Make-up
- „Zabieg mezoterapii mikroigłowej” – Zofia Krakowczyk-Strączek – nauczyciel naszego Centrum
- „Techniki drenażu limfatycznego w modelowaniu sylwetki” – Robert Trybulski – nauczyciel Centrum
- „Składniki aktywne kremów” – Barbara Pękała – nauczyciel Centrum
Między wykładami prezentowane były metamorfozy przeprowadzone przez stylistów:
- Salonu Urody Gabriel
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Woj. Śląskiego w Raciborzu „Medyk”
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie za pomoc w organizacji Raciborskich Dni Urody.
























